Panjur Sistemleri
Panjur Sistemleri

KAPGA PANJUR SİSTEMLERİ

SES, TOZ, IŞIK, SOĞUK GEÇİRMEZ...

BAKIMI KOLAY VE GÜVENLİDİR…

Kapga Panjur Sistemleri yaşam alanlarımızı olumsuz dış etkilerden korumak, can ve mal güvenliğini arttırmak için pencerelerimizde kullandığımız otomatik, kullanışlı ve estetik çözümlerdir.

Panjur Sistemlerimiz temel olarak kutu, lamel ve motor kontrol sistemlerinden oluşur.

Panjur Kutuları tercih edilen panjur modeline göre alüminyum veya PVC malzemeden yapılmaktadır.

Lameller poliüretan dolgulu veya dolgusuz alüminyum panellerden oluşur ve bu lameller can ve mal güvenliğinin yanı sıra mekanlarımızda maksimum ses ve ısı yalıtımı da sağlar.

Motor Kontrol Sistemi olarak mekanın özelliklerine ve tercihlere göre seçilen özelliklerde tüp motorlar ve bu motorlara kumanda eden kontrol sistemleri kullanılır. Tercihlerinize göre yerli ve ithal motor seçeneklerimiz mevcuttur.

Kapga Panjur Sistemlerinde kullandığımız tüm lamel ve motor kontrol sistemleri uluslararası norm, standart ve sertifikalara sahiptir.

Kullandığımız motor kontrol sistemlerinden Aksimo, WhiteStep ve WhitePlus motorlar sektöründe tek 6 yıl garantili motor grubudur.

Panjur Sistemlerinde kullanılan tüm lamel ve motor kontrol sistemleri uluslararası norm, standart ve sertifikalara sahiptir.

Panjur Motorları
Panjur Kontrol Sistemleri
Panjur Lamelleri
Panjur Çalışma Prensibi
Kapga PanjurPANJUR SİSTEMİNİN AVANTAJLARI.

  • - Yağmur güneş ışığı ve kar gibi iklim olaylarında üstün yalıtım sağlar.
  • - Solar radyasyona karşı etkin bir koruma sağlar.
  • - Dış ortam sesini 10 desibele kadar engeller.
  • - Bakımı ve temizliği iç kısımda kalan müdahale kapağından kolayca yapılabildiğinden ekstra pratiktir.


Panjur Çeşitleri

Ankara Panjur Sektörünün liderlerinden olan firmamız tarafından birinci sınıf malzeme ve hizmet anlayışıyla üretilen panjurlarımızın kullanılan kutu, lamel ve kontrol mekanizma özelliğine göre üç model mevcuttur.

Dıştan Takmalı Panjur
Monoblok Panjur
Makaslı Panjur
Dıştan Takma Panjur
Monoblok Panjur
Makaslı Panjur
s

DIŞTAN TAKMA PANJURLAR

Dıştan takmalı panjur sisteminde poliüretan dolgulu alüminyum lamel, alüminyum kutu ve açılış mekanizması olarak motor kullanılmakta ve otomatik kontrol sistemleriyle kumanda edilmektedir.

Bu panjur sisteminde kullanılan lamellerin sarıldığı alüminyum kutu pencere dışlarından görünmektedir.

Dıştan takmalı panjur sisteminde pencerelerimizin büyüklüğüne göre dıştan takmalı panjurlarda 39’luk ve 55’lik poliüretan dolgulu alüminyum lamel veya 55’lik içi boş alüminyum lamel kullanılmakta ve lamellerde kullandığımız geniş renk seçeneklerimizle panjurunuz doğramalarınızla kusursuz bir bütünlük sağlanmaktadır.

Bu panjur sisteminde kullanılan lamellerin sarıldığı alüminyum kutu pencere dışlarından görünmektedir.

title
title
title
title
s

MONOBLOK PANJURLAR

Monoblok panjur sisteminde poliüretan dolgulu alüminyum lamel, pvc kutu ve açılış mekanizması olarak motor kullanılmakta ve kumanda ile kontrol edilmektedir.

Monoblok panjur sistemini kutu payı düşülerek, doğramalar ile birlikte iç cepheye monte edilebilecek şekilde tasarlanmış bir sistem olup; panjur kutusu iç cephede yer aldığından dış cephe yapısındaki mimari estetik hiçbir şekilde bozulmamaktadır.

Kutunun evin iç kısmında kalan tarafında strafor uygulamasıyla ısı ses yalıtımı en üst seviyededir.

Monoblok panjur sisteminde pencerelerimizin büyüklüğüne göre dıştan takmalı panjurlarda 39’luk ve 55’lik poliüretan dolgulu veya 55'lik içi boş alüminyum lamel kullanılmakta ve lamellerde kullandığımız geniş renk seçeneklerimizle panjurunuz doğramalarınızla kusursuz bir bütünlük sağlanmaktadır.

title
title
title
title
s

MAKASLI PANJURLAR

Makaslı panjur sisteminde poliüretan dolgulu alüminyum lamel, alüminyum kutu ve açılış mekanizması olarak manuel makas sistemi kullanılmakta ve çekmeli ip ile kontrol edilmektedir.

Makaslı panjur sisteminde makas yardımıyla açıldığında panjur açısal yarım açılabilmekte ancak ip çekerek tam açılım sağlanmaktadır.

Pencerelerimizin büyüklüğüne göre makaslı panjurlarda 39’luk ve 55’lik poliüretan dolgulu alüminyum lamel kullanılmakta ve lamellerde kullandığımız geniş renk seçeneklerimizle panjurunuz doğramalarınızla kusursuz bir bütünlük sağlanmaktadır.

title
title
title
title
Panjur Sistemleri